Елица Крумова – алумни възпитаник на специалност „Информатика и компютърни науки“ на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“, е назначена за сенатор от България на Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите. Тя ще представлява страната ни в Голямата асамблея на Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите (WBAF), част от G20. Включването на България във WBAF предоставя широк диапазон от възможностите за стартиращи, разрастващи се и бързо развиващи се предприятия в България и отваря врати за икономическо развитие.
Елица Крумова е признат глобален мисловен лидер (Tought Leader) и тех инфлуенсър. Работи в сферата на нововъзникващи и бъдещи технологии, както и в маркетинга за този сектор. Тя развива личен бранд в тази област и е независим консултант в elitsakrumova.com, където предлага услуги като инфлуенсър маркетинг, мисловно лидерство, блогове, маркетинг в социалните медии, създаване на съдържание и публична реч. Нейният разнообразен и обширен опит в областта на маркетинга, рекламата и ИТ-индустрии й позволява да предвиди тенденциите не само в потребителското поведение и технологиите, но и бъдещи проекции на съвременните тенденции в обществото и живота като цяло.
Една от най-влиятелните жени в света на технологиите завърши обучението си във ВСУ „Черноризец Храбър“ през 2019 година. Дипломната й работа бе свързана с технологии в областта на колективната интелигентност и Internet of Things. Тя избра дистанционната форма на обучение. Варненският свободен университет е първият университет в България с акредитирана в дистанционна форма на обучение бакалавърска специалност „Информатика и компютърни науки“.
Елица Крумова бе първата българка, която влезе в престижната класация за инфлуенсъри в технологичната сфера на авторитетното списание The Awards Magazine, в Топ 50 жени инфлуенсъри през 2020 г. в света на технологиите и сред първите 10 в класацията Top 100 Thought Leaders & Influencers Division - IoT Premier League. Работила е за някои от най-големите корпорации в света, включително за IBM и Google.
За обучението си в университета Елица споделя:
„Варненският свободен университет ми помогна да осмисля теоретично задачите и проблемите, които трябваше да решавам в работата си. Обучението ми даде възможност да вникна още по-дълбоко в същината на технологичните процеси и да осмисля тенденциите за бъдещото им развитие. Възможността за дистанционно обучение е още едно съществено предимство, което ВСУ „Черноризец Храбър“ има пред другите университети“.
С назначението на Елица Крумова за сенатор на Голямата асамблея на Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите, България се присъедини към най-големия форум на световните пазари на капиталови инвестиции и вече ще може да се свърже повече с глобалния пазар на инвеститори, което ще отвори чудесни възможности за страната. Сега местни български ангели инвеститори, инкубационни центрове, ускорители, частни капиталови фондове, фондове за съвместни инвестиции, технологични паркове, корпоративни предприятия и амбициозни предприемачи ще имат повече възможности да се свързват с глобални лидери в същата област, пише в съобщението на Кристина Мак Гимпси -
Генерален секретар на Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите.
Включването на България във WBAF предоставя широк спектър от възможности за български стартиращи фирми, разрастващи се бизнеси и такива с висок растеж, и отваря врати за икономическо развитие.
Baybars Altuntas, председател на борда на директорите на Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите, казва:
„Като асоцииран партньор на G20 Global Partnerships for Financial Inclusion (GPFI), Световният инвестиционен форум на бизнес ангелите подкрепя стартиращи фирми, развива предприемачески екосистеми и помага на рисковия капитал и компаниите да се свържат с международни компании,финансови технологии и други съответни институции. Ние сме уверени в нашия принос за икономическото развитие на страната чрез улесняване на връзките с предприемаческите екосистеми. Ние силно вярваме, че България скоро ще стане държава, която може да насърчи развитието на своята икономика в по-предприемаческа атмосфера.“
За Световния инвестиционен форум на бизнес ангелите (WBAF):
Като асоцииран партньор на Глобалното партньорство за финансово включване на Г-20 (G20 Global Partnerships for Financial Inclusion - GPFI), Световният инвестиционен форум на бизнес ангелите (WBAF) се ангажира да си сътрудничи в световен мащаб за ускоряване на икономическото развитие на света чрез насърчаване на новаторски финансови инструменти за стартиращи и разрастващи се компании, новатори, предприемачи, малки и средни предприятия, и за насърчаване на равенството между половете и участието на жените във всички сектори на световната икономика. WBAF Ви кани да се присъедините към нашите глобални усилия за улесняване на достъпа до финансиране, насърчаване на финансите, приобщаване и създаване на повече работни места и социална справедливост.
WBAF изпълнява своята мисия чрез различни страни и канали. Те включват: 138 висши комисари, сенатори и международни партньори от 79 страни; 7 държавни офиса на 5 континента; WBAF Business School и неговите повече от 50 преподаватели от 32 страни; 5 международни работещи комисии. WBAF също има ангелски инвестиционен фонд, партньорства с 12 глобални институции и икономически споразумения за сътрудничество с 5 правителства. Световният конгрес на WBAF, който се провежда през февруари всяка година. Форумът е домакин на най-малко 5 срещи на върха и множество други събития, включително Global Fundraising Stage и Церемония по връчване на наградите за отлични постижения. WBAF също се гордее с редица издателства, сред които WBAF BusinessSchool Journal, World Class Startup Magazine и Angel Investor Review Online.
www.wbaforum.org
Относно GPFI
Глобалното партньорство за финансово приобщаване (GPFI) е приобщаваща платформа за всички държави от Г-20, заинтересовани държави извън Г-20 и други заинтересовани страни за продължаване на работата по финансовото приобщаване, включително изпълнение на Плана за действие за финансово включване на Г-20, одобрен на срещата на върха на Г-20 в Сеул. Холандската кралица Максима е почетен патрон на GPFI.
www.gpfi.org