гр. Варна 9007, к.к. "Чайка", ул. "Янко Славчев" 84
Прием: +359 52 355 106

Водещи преподаватели на ВСУ "Черноризец Храбър" ще вземат участие в Първия международен онлайн форум „Дигитализация и иновации в образованието и науката“

02 Юни 2021




Водещи преподаватели на ВСУ "Черноризец Храбър" ще вземат участие в Първия международен онлайн форум „Дигитализация и иновации в образованието и науката“, организиран от Община Варна. Събитието ще се проведе от 8 до 10 юни 2021 година. Специално приветствие към участниците и гостите на форума ще направи президентът на Варненския свободен университет доц. д-р Красимир Недялков.

Деканът на Архитектурния факултет на ВСУ "Черноризец Храбър" - доц. д-р инж. Росица Петкова-Слипец, ще представи партньорството като подход във висшето образование (реализация за архитекти, инженери, дизайнери и хореографи). Доц. Слипец е специалист в областта на материалознанието, изпитването и изследването на материалите с повече от 20 години опит в научната и преподавателската дейност. Работи по национални и международни проекти.




Доц. д-р Галина Момчева - ръководител на катедра "Информатика", е панилист в две от сесиите - за университетите и за училищата. Тя ще представи темите "Новаторски изкуствен интелект - свързани кариери в биомедицината и здравеопазването. Модернизация в създаването на магистърски програми".

В панела, посветен на средното образование, доц. Момчева ще представи иновативните STEAM инициативи и практики, разработени от университета. Ръководителят на катедра "Информатика" има научни интереси в областта на програмиране и алгоритми, извличане на знания от данни, машинно самоообучение, UI-UX, компютърно зрение, STEM. Тя е съ-основател и съ-управляващ на интердисциплинарна и междууниверситетска научноизследователската и предприемаческа екосистема BioMed-Varna (2019).

Асистент Антонина Иванова ще представи темата "Резултати, роля и въздействие на дисциплината ДИГИТАЛНИ ТРАНСФОРМАЦИИ". Тя е член е на екипа на дисциплината „Дигитални трансформации“. Научните й интереси са в областта на автоматизацията на бизнес процеси, социално мрежови анализ, интердисциплинарни изследвания и др.



По време на ​Първия международен онлайн форум „Дигитализация и иновации в образованието и науката“ участниците ще обменят опит по теми, свързани с висшето образование: „Иновативни техники в обучението по информационни технологии. Дигитална организация на учебния процес“, „Иновативни модели за партньорство и образование“, „Модернизация на висшето образование“; училищно образование: „Предизвикателства при управлението и контрола на процесите в образователната институция в дигитална среда“, Обучението в STEM/STE(A)M среда“, “Дигитализация и предизвикателства пред професионалното образование“; предучилищно образование: „Организация на обучението STEM в предучилищна възраст-методи, средства, резултати. Иновации“, “Място на дистанционното обучение в предучилищна възраст. Форми и методи на работа. Сътрудничество с родителите“, „Дигитализация на управленските процеси в детската градина. Практики“.

​Първият международен онлайн форум „Дигитализация и иновации в образованието и науката“ е част от стратегията за развитието на Варна като град на знанието, желано място за кариерно и професионално развитие. Целта е да се споделят различни гледни точки и иновативни образователни практики в различните степени на образованието. Участието си вече са потвърдили гости от Женева, Санкт-Петербург, Брюксел, Терни, Парну, Честухова, а също и от Варна, София, Пловдив, Кърджали, Шумен, Стара Загора, Русе, Габрово, Дряново, Враца и др.

Може да се регистрирате на страницата на Форума edfor.varna.bg