гр. Варна 9007, к.к. "Чайка", ул. "Янко Славчев" 84
Прием: +359 52 355 106

26-та републиканска титла в кикбокса за студентката по психология Полина Галинова

31 Октомври 2022

Полина Галинова - студент в специалност "Психология" на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" спечели 26-та си републиканска титла. Поли е първа на Държавно първенство по кикбокс, което завърши късно снощи в Пловдив. Тя спечели златото в категория до 56 кг в тежкия стил "К1".

"Предстои ми кратка почивка, а на 11 ноември заминавам за Анталия, където ще се състезавам за победа на Европейското първенство по кикбокс като част от българския национален отбор", разказа Polina Galinova. Водещата състезателка на СК ШУМЕНСКА КРЕПОСТ ще се състезава в категория до 56 кг в стил "Лоу кик".

Полина Галинова, която е студент в IV курс в специалност "Психология", спечели в Пловдив своята поредна републиканска титла. Тя е двукратна световна шампионка по кикбокс за юноши и кадети. През декември 2020 г. тя стана балкански вицешампион в международния кикбокс турнир „Balkan best fighters“ в сръбския град Ягодина, а през март 2021 г. - завоюва първата си национална шампионска титла по кикбокс. Миналата година тя спечели златото на Държавно първенство по кикбокс в стил „лоу кик“ до 56 килограма, което се проведе във Варна. От 2016 г. е част от националния отбор на България по кикбокс.

Тя е състезател и треньор в СК "Шуменска крепост", а неин треньор е баща й - Галин Методиев.

Поздравления за Поли, треньорите й и нейния спортен клуб! Пожелаваме й успех на Европейското първенство в Турция!

Защо Поли избра да учи психология и как образованието й помага в спорта, вижте във видеото ►

Информация за приема в специалност "Психология"