За ВСУ "Черноризец Храбър"

Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ зае III-то място в крайното комплексно класиране на Националните университетски зимни игри „Боровец-2015“

Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ зае III-то място в крайното комплексно класиране на Националните университетски зимни игри „Боровец-2015“. Над 150 състезатели от 21 висши училища участваха в държавното студентско първенство по ски - алпийски дисциплини, което се проведе от 11 до 15 март 2015 г. в курорта Боровец.

Представителният отбор по „Ски алпийски дисциплини“ на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“ участва в състезанията, след като проведе подготвителен тридневен лагер-сбор, осигурен от академичното ръководство на университета. За отличното представяне допринесоха всички участници от отбора, които спечелиха призови отличия в дисциплините, както следва:

• Дисциплина „Ски бягане“ за Зимен Университет – IV-то място-жени ас.Катерина Чонгова;
  • Сноуборд - дисциплина „Гигантски слалом“ - участие взе Явор Стоилов.

В крайното комплексно класиране студентите-спортисти от ВСУ „Черноризец Храбър” заеха призовото III-то място, след шампионите от НСА „Васил Левски” и представителите на Югозападния университет.

Отличното представяне на студентите на Варненския свободен университет е резултата от сериозната подготовка, дело на треньорския екип в състав - доц. д-р Тодор Тодоров, ас. Катерина Чонгова – треньор на отбора и доц. д-р Огнян Къчев – ръководител на секция „Спорт и лична защита“ на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“.